2Slim-And-Beauty-proizvod-za-web
Popust-za-naracka-like-srce
Contact Us
ПОТВРДА ЗА НАРАЧКА

2Slim&Beauty делува во неколку насоки и тоа:

Го отстранува вишокот килограми.
Дава поддршка на имунолошкиот систем.
Го подобрува метаболизмот.
Спречува таложење на мастите.
Ја дава потребната енергија и издржливост.
Помага во отстранување на целулитот.
Го оддржува организмот сит.

fitness_PNG128.png

Ја регулира работата на бубрезите.
Ги прочистува крвните садови.
Го одмастува црниот дроб и го регенерира, а со тоа спречува појава на цироза.
Го нормализира крвниот притисок.
Го прочиствува организмот од сите непотребни (штетни) материи.
Ги елеминира проблемите со хемороидите.

Што е тоа 2Slim&Beauty?

2Slim&Beauty е врвен препарат за слабеење, широко употребуван во Светски рамки. Испитан е во врвни Европски лаборатории. Неговата ефикасност се должи на самиот состав, кој содржи исклучиво природни состојки. Тој е најдобар помошник за оние кои сакаат да го донесат своето тело во совршена состојба. Уникатниот комплекс на активните состојки ќе Ви помогне брзо да се ослободите од вишокот на масти во стомакот, бутовите, задникот и на другите проблематични области. Лесното и ефикасно влијание на 2Slim&Beauty ќе Ви овозможи да се спроведе процес на согорување на мастите без несакани ефекти и без штети на организмот.
Можете само да добиете дневна доза на природни состојки кои го активираат природниот процес на метаболизмот и обработката на мастите во енергија. Освен тоа, благодарение на својот состав 2Slim&Beauty помага и во затегање на кожата. Ова не е термогенски препарат кој влијае на централниот нервен систем. 2Slim&Beauty е совршено безбеден за користење, затоа може да бидете сигурни во врска со здравјето на организмот.

2Slim-And-Beauty-proizvod-za-web

Најчесто поставувано прашање:
Во што е ефикасноста на овој производ?
Одговорот е едноставен:
Моќта е во неговиот состав!

Од што се состои 2Slim&Beauty?

Има балансиран состав, сите состојки се сертификувани и со докажани брзи, здрави и ефикасни резултати.

Форсколин


Форсколинот има способност да ги активира хемиските процеси во телото, кои помагаат да се согоруваат масните клетки. Има активен ефект врз тироидната жлезда, што пак доведува до зголемен метаболизам и едновремено го зголемува процесот на согорување. Мислењето за Форсколин е дека тој е потентен активатор на ензимот аденилат циклаза. Аденилат циклаза учествува во производство на аденозин монофосват, важен биохемичен елемент за основните метаболични процеси во организмот. Овој ензим предизвикува ланчана реакција од биохемични процеси, засилувајќи ја термогенезата, со кое на тој начин осигурува енергија согорувајки ги масните наслаги. Токму поради ова, неговото липолитичко дејство е одговорно за зголемено разградување на триглицеридите во масните клетки. Научно е докажано способноста на Форсколин е да го зголеми соодносот помеѓу чистата телесна маса и натрупаните мастни наслаги, така килограмите се намалуваат и се враќа здравословниот баланс на вашето тело.

Ѓумбир


Ѓумбирот е едногодишно коренесто растение кое води потекло од јужниот дел на азискиот континент и се одгледува повеќе од 3.000 години наназад.
Коренот од ѓумбир содржи само калории од кои во најголем дел е сочинет од јаглехидрати и протеини. Во својот хранлив состав ѓумбирот најмногу содржи витамин Ц, калиум, железо, калциум и магнезиум.
Помага при намалување на високиот холестерол и во борбата против одредени стомачни бактерии, кои се сметаат одговорни за создавање на стомачен чир. Истовремено, ја намалува подуеноста на стомакот и ја олеснува тензијата предизвикана од непријатни стомачни гасови. Позитивно влијае на обновување на цревната флора, има лаксативен ефект и ја регулира нередовната столица. Силната главоболка и мигрената може да се ублажат со помош на ѓумбир.
Помага за ублажување на стомачни мачнини, благодарение на етеричните масла кои се наоѓаат во неговиот состав. Маслата ги смируваат силните стомачни болки со брзо неутрализирање на желудочните киселини, истовремено ослободувајќи корисни ензими за нормална работа на дигестивниот систем. Ја забрзува циркулацијата и го спречува згрутчувањето на крвта. Позитивно влијае и за опуштање на уморните мускули, после исцрпна физичка активност, го намалува стресот, ја поттикнува будноста и ја зголемува енергијата.

Артичок


Зелената роза на животот е наречена Артичок и потекнува од семејстовото Asteraceae. Расте во јужниот дел на Европа, Медитеранот и на Канарските Острови. Артичокот е добар извор на:
- Фолна киселина
- Витамин Ц, К и Б
- Минералите: бакар, калциум, железо, калиум, магнезиум и фосфор.
- Aнтиоксидансите: цинарин, силимарин, кофеинска и ферулична киселина, помала количина на бета каротен, лутеин и зеаксантин.
Артичок ја помага работата на екскреторниот систем, го подобрува варењето на храната и го регулира гладот. Тоа доведува до побрзо подобрување на метаболизмот и поефикасно согорување на масните наслаги. Могу е важно тоа што артичокот ефикасно го намалува лошиот холестерол и го зголемува добриот. За разлика од лековите, од групата на статини , артичокот не ја намалува синтезата на холестеролот, туку го зголемува неговото разградување.
Цинатин и сесквитерпен – лактон од артичокот се одговорни за неговите корисни ефекти врз срцето и крвните садови. Тие ги спречуваат заболувањата на крвните садови, ангина пекторис, миокарден инфаркт и мозочен удар.
Екстрактот од листовите на артичокот ја стимулира жолчката, која е клучна за разложување на мастите и холестеролот, кои инаку доведуваат до создавање на жолчни камења.

Јаболков пектин


Јаболковиот пектин ја помага дејноста на цревата и придонесува за нормалното функционирање на циркулаторниот систем со кое ги неутрализира токсините во организам. Ги одржува крвните садови во добра состојба. Учествува во оптимизирање на дигестивниот процес и во регулирање на цревниот тракт, со сите здравствени придобивки што ги носи, одржувајќи го дебелото црево во добра состојба.

Јаболковиот пектин, исто така, ги топи масните наслаги и значително го намалува апетитот.

Чист рибен колаген


Колагенот е важен протеин со многу придобивки. Тој придонесува за правилно функционирање на дигестивниот систем и подобрување на метаболизмот. Преку него, телото ги апсорбира сите макроелементи и на тој начин ја обезбедува потребната енергија на телото, за да може да функционира со целата енергија. Со приемот на колаген се олеснува детоксикацијата – прочистува организмот од токсини и штетни материи и ги намалува масните наслаги под кожата. Тој помага за балансирање на тежината и намалување на целулитот. Колагенот помага за природна хидратација на кожата, допринесува да изгледа по млада, свежа и затегната. Исто така помага за губење и намалување на косата, зајакнување на ноктите и превенција од кршење, ги зацврстува лигаментите и тетивите и превентивно делува кај артритис и остеопороза, ги зацврстува коските, ја подобрува апсорбцијата на калциум, го одржува здравјето на очите и го помага здравјето на срцето и на мозокот.

Стевиа


Стевиа е суптропско растение со сладок вкус со потекло од Јужна Америка, каде што локалните домородци свежите листови ги користат во исхраната и како лек со векови. Ова драгоцено растение се препорачува да се користи во регулирањето на телесната тежина, да се намали нивото на холестерол во крвта, го намалува крвниот притисок и анемијата. Тоа се покажа како антисептик, има анти-алергиски и анти-микробиолошко дејство.  Покрај тоа, ова прекрасно растение е богат извор на протеини, растителни влакна, минерали (калиум, калциум, натриум, магнезиум, бакар, манган, железо и цинк), есенцијални амино киселини, липиди, јаглехидрати, витамини (витамин Ц) и фитохемикалија (полифенол соединенија) кои покажуваат значајна антиоксидантна активност.

Предности на 2Slim&Beauty

2Slim-And-Beauty-proizvod-za-web

Земајки го предвид брзото темпо на живеење и работа со седење, борбата против вишокот килограми стана уште понеизбежно. Редовно прејадување, злоупотреба на високо-калорична храна, пореметување на метаболизмот, се некои од главните пречки во борба за здравјето и физичкиот изглед. Да се намали апетитот и телесната тежина не е така лесно за оние кои живеат современ живот.


2Slim&Beauty лесно се употребува и брзо ги впива активните супстанци во организмот. По употреба на 2Slim&Beauty неговите компоненти се абсорбираат во крвта. Од тој момент почнува да делува при што се шири по целиот организам, стигнуваат до црниот дроб и се поврзуваат со рецепторите на клеточната мембрана. Како резултат на тоа, секоја доза од 2Slim&Beauty има ефект врз целото тело. Ова е многу пријатно и ефикасно средство за користење.


Природната формула на овој производ покрај тоа што ќе придонесе за брзо и ефикасно слабеење, исто така има улога во прочистување на крвните садови, го нормализира крвниот притисок, го прочистува организмот од штетни материи, токсини и ја регулираат работата на бубрезите и црниот дроб.

КОМЕНТАРИ

jovana

Јована Симоновска

35 години, Кочани

Моја колешка од работа беше на породилно отсуство, кога се врати на работа Ние бевме изненадени како тоа да биде со иста тежина и форма на телото како пред да остане бремена. Малку се двоумев и ја прашав во што е тајната. Ми кажа користела 2Slim&Beauty. Сега јас и многу од нашите колеги го користиме и сме презадоволни.

zen

Дијана Илиевска

28 години, Велес

Веројатно многу девојки се борат со вишокот килограми како и јас. Строгите диети, апчиња, внимавање во исхраната и што веќе не. Случајно наидов на 2Slim&Beauty и решив да го пробам. Го пополнив барањето на сајтот и за кратко време ме побара специјалист од компанијата, кој ми објасни се во однос на продуктот. По мојата нарачка, за 3 дена на мојата адреса ми стаса продуктот преку курирска служба и на доставувачот ја платив сумата за порачката. 2Slim&Beauty го користев 2 месеци и изгубив 15 килограми, потоа направив пауза од 3 месеци, а килограмите што ги изгубив не ми се вратија. Од мое лично искуство Ви го препорачувам и Вам. Верувајте нема да згрешите.

nikola

Никола Петровски

54 години, Гевгелија

Имав многу проблеми со вишокот килограми. Лошото беше во тоа што покрај тежината имав проблеми и со здравјето. Ќерка ми го видела производот и ми го нарачала. Го користев 3 месеци и изгубив 28 килограми. Не само што ослабнав туку почнав многу добро да се чуствувам. Притисокот ми се нормализираше, заборавив на главоболките, имав повеќе енергија и проблемот со хемороидите се реши. Многу сум благодарен на мојата ќерка,а воедно и на 2Slim&Beauty за постигнатите резултати. Во прилог Ви испраќам слика од резултатите.

 

simona

Симона Стефановска

34 години, Куманово

Имам 34 години, како тинејџерка се здебелив и оттогаш никако да ослабнам на било кој начин. Па како да ослабнеш кога немаш доволно време за себе. Работа, дом, маж, деца... Легнувам после полноќ, а станувам во 6ч сабајле. Хронично сум ненаспиена, уморна и гладна. Доцните оброци ми станаа секојдневие, кои од ден на ден стануваа пообилни. Едноставно не можев да престанам да јадам секаква храна во големи количини. Започнав со користење на 2Slim&beauty и со третманот кој ми го препорача специјалистот од фирмата. Замислете изгубив 13 килограми. (Во прилог еве слика од мојата нова фигура) Се чуствувам како сосема нова личност, со поголема енергија и позитивност.

 

2Slim-And-Beauty-proizvod-za-web
Popust-za-naracka-like-srce
Contact Us
ПОТВРДА ЗА НАРАЧКА

GOLDENHERB DOO